III Akademia Dermatoskopii we Wrocławiu

W dniach 18 i 19 września odbędzie się trzecia edycja Akademii Dermatoskopii. Konferencja stanowi forum, podczas którego lekarze z całego kraju omawiają kwestie związane z diagnostyką i leczeniem nowotworów skóry. W tym roku odbędą się m.in. warsztaty dermatoskopii, a tematyka wykładów potwierdza multidyscyplinarny wymiar problemu.
W sobotę prezentacje przedstawią nasi lekarze. Dr Michał Lewandowicz będzie omawiał techniki onkoplastyczne w leczeniu nowotworów skóry, a dr Emilia Lewandowicz przybliży temat radioterapii w chorobach dermiatologicznych.
Chociaż ze względu na COVID liczba miejsc w salach wykładowych jest ograniczona, udział w transmisji konferencji online zapowiedziało ponad 450 osób.

Nasi super-mikrochirurdzy szkolą się w leczeniu obrzęku

Na początku września br. nasi lekarze, dr Michał Libiszewski i dr Michał Lewandowicz, wzięli udział w warsztatach z super-mikrochirurgii w Słupsku.

img 4556 1024x768 - Nasi super-mikrochirurdzy szkolą się w leczeniu obrzęku

Uczestniczyli m.in. w zabiegach zespalania pod mikroskopem naczyń chłonnych, których średnica wynosi 0,25 mm. Takie operacje mają na celu redukcję obrzęków, np. powstałych po leczeniu onkologicznym. Już niedługo tego typu operacje lekarze będą wykonywać w Łodzi.

img 4603 1 1024x1024 - Nasi super-mikrochirurdzy szkolą się w leczeniu obrzęku
Processed with MOLDIV

Nowy sezon na zabiegi laserowe

Już wkrótce jesień. Koniec lata może być jednak przyjemny. Mniejsza ekspozycja na słońce umożliwia powrót do zabiegów laserowych, które regenerują skórę i pozwalają na pozbycie się przebarwień i zmarszczek. Warto odpowiednio wcześnie ustalić harmonogram takich zabiegów.

image - Nowy sezon na zabiegi laserowe